Comunicat de presa – Conducerea primariei Navodari se declara total impotriva actiunilor salariatilor serviciului de ecarisaj

0
893
primaria

primariaIn urma incidentului petrecut saptamana trecuta la Biobaza Navodari ,unde sunt stransi cainii din orasul nostru, conducerea primariei se declara total impotriva actiunilor salariatilor serviciului de ecarisaj. De aceea s-a format o comisie de disciplina care a hotarat ca cei trei salariati care apar in respectivul filmulet sa fie disciplinar mutati in alt compartiment al gospodariri locale, respectiv spatiile verzi, deoarece comisia a constatat ca sunt la prima abatere. Cei trei angajati sunt Cioaca Gheorghe Gabriel , Budianu Petric

si Dogaru Daniel. Pentru domnul Cioaca Gheorghe Gabriel cel care loveste inspre un catel, se aplica sanctiunea de retinere 10 % din salariu pe o perioada de 3 luni. Li s-a pus in vedere ca la prima abatere cei trei, vor fi dati afara din Primaria orasului Navodari. Mentionam ca in urma incidentului a fost deschis dosar penal domnului Cioaca Gabriel de catre politia nationala. Tot in urma acelui incident biobaza a fost controlata de catre DSVSA  iar domnul Cioaca Gabriel a primit amenda de 1000 lei pentru comportament agresiv fata de animale, totodata mentionam ca s-a constatat ca biobaza Navodari functioneaza cu respectarea conditiilor si dispozitiilor legale.