Grijă pentru semenii noștri! Serviciile sociale adresate copiilor și vârstnicilor din orașul Năvodari au fost re-licențiate

0
694

Orașul Năvodari beneficiază de asistență socială la cele mai înalte standarde. Nu o spunem doar noi, ci statul român care a decis re-licențierea celor 4 servicii sociale adresate copiilor și vârstnicilor din orașul nostru. Este vorba despre Centrul de Zi pentru Copii, Unitatea de Îngrijire la Domiciliu pentru Persoane Vârstnice, Cantina de Ajutor Social și Centrul de Zi pentru Persoane Vârstnice. Sunt cele mai multe servicii sociale înființate de o primărie din întreg județul Constanța, după municipiul reședință!

Mulțumesc, cu această ocazie, echipei de profesioniști din cadrul Direcției Asistență Socială pentru implicare, perseverență și efortul susținut de a sprijini comunitatea locală vulnerabilă!”, a anunțat primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru.