Înscrieri la Cercul de teatru pentru copii ”Năvod-Art”

0
1447

Casa de Cultură ”Pontus Euxinus” Năvodari a dat startul unei noi sesiuni de înscrieri la Cercul de teatru ”Năvod-Art”. Copiii din Năvodari, cu vârsta de peste 10 ani, pot descoperi universul actoriei sub atenta îndrumare a actriței și profesoarei Liliana Cazan.

”Îi așteptăm, cu drag, pe noii colegi în echipa noastră. În momentul de față, ne pregătim pentru Festivalul Național al Teatrelor de Revistă pentru Copii, care va avea loc la Bușteni, la sfârșitul lunii aprilie – începutul lunii mai. Suntem deja la a cincea participare la acest festival și în fiecare an ne-am întors acasă cu un loc pe podium”, a declarat Liliana Cazan.

Cursurile la cercul de teatru sunt gratuite și au loc în fiecare sâmbătă, de la ora 11:00, pe scena Casei de Cultură ”Pontus Euxinus” Năvodari. Mai multe informații pot fi obținute la numărul de telefon: 0736.613.777 (profesor Liliana Cazan).