Locul I la “Cupa Ziua Armatei Române” la Șah a fost obținut de CS Năvodari

0
1184

12 tineri sportivi de la CS Năvodari, aflați sub coordonarea antrenorului Daniel Panainte, au participat, în acest weekend, la competiția de șah ”Cupa Ziua Armatei Române”, care are loc an de an la Mangalia cu ocazia Zilei Armatei Române (25 octombrie).

Junioara Iulia Piștea din Năvodari a reușit frumoasa performanță de a termina cu punctaj maxim, ocupând totodată și prima treaptă a podiumului. De asemenea, toți sportivii CS Năvodari au obținut rezultate deosebite.

Felicitări tuturor sportivilor noștri și mult succes pe mai departe!

Piștea Iulia, Stoica Ramona, Sterpu Gabriel, Sterpu AnaMaria, Panfil Delia, Diaconescu Cristian, Diaconu Rareș, Cobzariu Gabriel, Ilici Rafael, Ilici Albert, Averiti Ioana, Melinte Adrian.