O nouă campanie de plantări de copaci în orașul Năvodari, alături de asociațiile de proprietari

0
1006

Primăria Năvodari a început, astăzi, o nouă campanie de plantări de copaci în oraș. Alături de asociațiile de proprietari, au fost alese zonele eligibile și colaborăm pentru a amenaja cât mai multe spații cu arbori.

”Mă bucură faptul că invitația noastră a avut ecou în rândul cetățenilor și asociațiilor de proprietari, care și-au manifestat interesul de a participa la campania Primăriei din această toamnă. Plantăm copaci pentru Năvodari, plantăm copaci pentru că orașul nostru merită un viitor verde”, a declarat primarul Florin Chelaru.

Acțiunea va continua și săptămâna viitoare.

Mulțumim cetățenilor și asociațiilor de proprietari care s-au implicat și s-au angajat să îngrijească arborii pe care îi plantăm împreună!