Seniorii de la Centrul de Zi au participat la prima ediție a evenimentului „Crăciun … îndrăgostit de viață”

0
782

26 de persoane au răspuns invitației echipei Centrului de Zi pentru Persoane în Vârstă din cadrul Direcției Asistență Socială și au luat parte, joi, la o activitate de socializare în pragul Sărbătorii Crăciunului.

ℹCentrul de Zi pentru Persoane în Vârstă are misiunea de a îmbunătăți calitatea vieții persoanelor vârstnice din orașul Năvodari, în vederea prevenirii și combaterii riscului de excluziune socială, prin asigurarea unor activități socio-ocupaționale și de petrecere a timpului liber, precum și prin asigurarea unor activități de supraveghere a sănătății prin programe de educație sanitară.

❤Mulțumim seniorilor participanți la prima ediție a evenimentului „Crăciun … îndrăgostit de viață”, precum și oamenilor de bine din orașul nostru care le-au fost alături: artistul Otniel Mihaiu și Emanuel Mihaiu-tehnic, patiseriei Diandra, cofetăriei Mousse&Chocolat și florăriei Daisy Home! Vă urăm tuturor Sărbători binecuvântate!