Un nou proiect pentru sănătatea năvodărenilor, cu sprijinul Rompetrol – KMG International

0
772
      Demarăm amenajarea și dotarea unui nou cabinet medical la Centrul de Sănătate Multifuncțional Năvodari, în specialitatea Obstetrică-Ginecologie.
     „Mulțumesc Rompetrol pentru susținerea proiectelor, mulțumesc Spitalului Județean și Consiliului Județean Constanța pentru eforturile depuse în a dezvolta Centrul de Sănătate Năvodari. Împreună facem echipă bună pentru sănătatea orașului nostru!”, transmite primarul Florin Chelaru.
    Împreună cu partenerii de la județ, în perioada următoare se fac toate demersurile necesare pentru avizarea noii specialități medicale și modificarea structurii Centrului de Sănătate Năvodari. Totodată, se definitivează formalitățile pentru punerea în funcțiune a aparatului de radiologie de ultimă generație și a echipamentelor de analize medicale achiziționate de Rompetrol pentru unitatea medicală de la Năvodari.