NĂVODARI, oraș VERDE!

0
1383

🌳🌳🌳NĂVODARI, oraș VERDE! 🌳🌳🌳

Primăria Năvodari va organiza o amplă campanie de plantare copaci în această toamnă, cu implicarea cetățenilor, agenților economici și instituțiilor publice din orașul nostru.

Campania „NĂVODARI, oraș VERDE” își propune să mobilizeze întreaga comunitate locală, conștientizând impactul pe care omul îl are asupra mediului înconjurător, astfel încât moștenirea noastră pentru generațiile viitoare să fie un oraș sănătos și frumos.

Evenimentul se va derula în mai multe locații din Năvodari, astfel încât impactul asupra orașului să fie unul consistent și eficient.

De asemenea, Primăria Năvodari lansează un apel public către agenții economici să sprijine această campanie cu material dendrologic și către cetățeni să participe la acțiunile de plantare și ulterior de îngrijire.

Fiecare copac contează și, cu cât noi vom fi mai mulți cu atât Năvodariul va deveni mai verde!

💻Dacă dorești să participi ca voluntar la plantare sau ai sugestii și noi idei, te rugăm să ne scrii pe adresa de e-mail mediu@primaria-navodari.ro

Ne vom auzi în curând! 🌿🌿🌿🌿